Jednou z najväčších výhod obuvi AurelkaORTO® je, že pri zachovaní pevnej konštrukcie a nastavením spodnej časti a podošvy získame ortopedický charakter obuvi. To je však možné len vzhľadom na špeciálne vlastnosti podrážky. Materiál použitý na výrobu podrážky je vyrobený talianskou spoločnosťou VIBRAM® a má výnimočnú plasticitu. Štruktúra materiálu VIBRAM® umožňuje pridávať do obuvi prvky, ktoré korigujú polohu nohy.

Opätok Thomasa

Spôsobuje len mierne zvýšenie päty vo vzťahu k prstom.

Opätok Thomasa – pronačný

Podobne ako supinujúci Heel Thomas naopak spôsobuje, že priehlavok sa naklonil smerom dovnútra (mediálne) k stredovej osi. Jeho výška sa môže líšiť podľa odporúčania lekára

Opätok Thomasa – supinačný

Supinujúci Heel Thomas sa používa sa na korekciu odchýlky osi chodidla (priehlavku) smerom von od stredovej osi. Päta sa zdvihne z vnútornej strany. Výška sa môže líšiť podľa odporúčania lekára.

Stuženie korzetové

Korekcia je charakterizovaná výrazným zvýšením štandardného stuženia (v profylaktickej obuvi stuženie nepresahuje výšku päty). Záložka je vyrobená z veľmi tuhého materiálu, pôsobí ako korzet. Rozlišujeme medzi pätou a prednou tuhosťou. Tuhosť v prednej časti obuvi sa zabezpečuje bočným stužením (vonkajším alebo vnútorným)

Bočné stuženie

Vnútorné

Vonkajšie

Stuženie prekrýva z mediálnej strany viac než prekrytie laterálne. Stuženie zvnútra je 3/5 dĺžky stielky topánky, krídlo z vonkajšej strany 2/5 dĺžky stielky, výška zodpovedá výške päty.

Supinácia zadnej časti nohy

Korekcia je charakterizovaná vyvýšením vnútorného okraja nohy, pokrýva iba zadnú nohu. Môže byť zapracovaná v podošve alebo vnútri obuvi – v podrážke. Supinácia sa môže meniť vo výške podľa odporúčania lekára.

Pronácia zadnej časti nohy

Korekcia je charakterizovaná vyvýšením vonkajšieho okraja nohy. Korekcia zadnej časti nohy vzhľadom na stredovú os. Pronácia môže byť vykonaná vo vnútri obuvi alebo vonku – v podrážke. Korekčná výška je určená na základe lekárskeho odporúčania. Korekcia pokrýva iba zadnú časť chodidla.

Klin z vnútornej strany (supinácia)

Klin môže byť vyrobený v podošve alebo vnútri obuvi – v stielke. Môže mať rôznu dĺžku a výšku. Je charakterizovaná vyvýšením vnútorného okraja nohy. Klin vo vnútri obuvi nesmie presiahnuť 1 cm na výšku (otvorené modely) alebo 0,5 cm (modely s krytou prednou nohou). Klin v podrážke v otvorenej a uzavretej obuvi môže mať rôzne výšky podľa odporúčania lekára.

Klin z vonkajšej strany (pronácia)

Účelom korekcie je zmena nastavenia vonkajšieho okraja nohy vzhľadom na vnútorný okraj. Modifikácia sa môže vykonať v podrážke alebo vnútri obuvi. Vyznačuje sa vyvýšením vonkajšieho okraja nohy. Klin môže mať inú dĺžku a výšku. vykonané vnútri obuvi nesmie prekročiť 1 cm výška (otvorené modely) alebo 0,5 cm (modely s krytou prednou nohou). Klin vykonaný v podrážke v otvorenej a uzavretej obuvi môže mať rôzne výšky v závislosti od odporúčania lekára.

Skrátená končatina

Modifikácia obuvi, najčastejšie podošvy, ktorej cieľom je kompenzovať rozdiel v dĺžke dolných končatín. Skrat môže byť vyrobený v podrážke alebo v stielke. Spôsob vykonania korekcie je určený výškou skrátenia. Vnútorný skrat nesmie prekročiť 1 cm v zadnej nohe a 0,5 cm v prednej časti chodidla. Vonkajšia časť skratu môže mať odlišnú výšku v závislosti od individuálnych potrieb klienta. Pri požiadavke lekára môže byť skrat vykonaný s rovnakou výškou ako v zadnej časti tak, ako aj na prednej časti chodidla.

Rôzny rozmer v jednom páre

Modifikácia obuvi pri rôznych dĺžkach nohy. Pre výrazné rozdiely v dĺžke chodidiel, rozdiel sa vzťahuje aj na ich závažnosť. Ovplyvňuje vizuálny účinok produktu.

Antivarus štandard

Tvar kopyta má jednoduchý tvar je skosený z mediálnej strany do vonkajšieho oblúka. Stuženie na vnútornej strane nohy je predĺžené dopredu smerom k prvej metatarzálnej kosti (hallux valgus). Obuv zvyčajne má spevnenie korzetu.

Antivarus odvrátený

Kopyto je umiestnené v pozícii odvrátenej prednej časti chodidla smerom von. Stuženie na vnútornej strane nohy je predĺžené dopredu smerom k hlave prvej metatarzálnej kosti (hallux valgus). Obuv zvyčajne má spevnenie korzetu.

MTT pelota

Metatarzálna pelota na podporu priečnej klenby zapracovaná v stielke

Pozdĺžna klenba

Pelota na podporu pozdĺžnej klenby zapracovaná v stielke

Korýtkové usadenie päty

Korýtkové usadenie päty zapracované v stielke